Tanie linie lotnicze – wszystko, co musisz o nich wiedzieć?

Tanie linie lotnicze stały się dla wielu osób szansa na podróżowanie za granicę. Dzięki przystępnym cenom biletów, liczba chętnych na podniebne wycieczki stale rośnie. Przykładowo, jedna z firm niskokosztowych – Ryanair, przewozi rocznie 151,6 mln osób. W zeszłym roku przedsiębiorstwo wyznaczyło sobie cel, by do 2024 roku, mieć 200 mln pasażerów rocznie.

Polowanie na okazje

Ideą tanich linii lotniczych są atrakcyjne ceny za bilety. Trzeba jednak wiedzieć, że, aby skorzystać z promocji, należy „polować” na okazje. Firmy nie podają dat obowiązywania promocji na konkretne loty. Zainteresowani biletami za symboliczne kwoty muszą codziennie sprawdzać dostępną ofertę. Bardzo pomocne są w tym różne aplikacje, które pokazują aktualnie najniższe ceny biletów i najtańsze trasy. Nie ma określonej metody na zdobycie tanich biletów. Firmy nie działają według klucza, tylko uruchamiają promocje w różnym czasie. Czekając na okazję, trzeba wykazać się wytrwałością i cierpliwością. Warto wspomnieć, że korzystanie z tanich linii lotniczych ułatwiają również strzeżone parkingi przy terminalach. Dzięki nim, można bez problemu przyjechać na miejsce własnym samochodem i pozostawić go na postoju na cały okres podróży. Przykładem jest choćby parking przy lotnisku w Katowicach, który mieści się przy ulicy Równoległej 1 w Pyrzowicach. Najłatwiej dojechać tam, zjeżdżając z S1, prowadzącej do lotniska. Koszt kilkudniowego postoju nie jest wysoki. Wraz z miejscem postojowym, podróżni otrzymują również ubezpieczenie oraz dojazd z i na lotnisko. Pozostawienie samochodu na strzeżonym parkingu jest wygodne i bezpieczne. Plac jest monitorowany całą dobę, siedem dni w tygodniu.   

Dodatkowe opłaty

Korzystając z niskokosztowych linii lotniczych, trzeba się liczyć z dodatkowymi opłatami. Cena biletu jest jedynie podstawą, do której dolicza się opłatę za bagaż, konkretne miejsce na pokładzie, pierwszeństwo wejścia do samolotu czy posiłki podczas lotu. Mimo, wszystko opłata za podróż dla wielu osób nadal jest całkiem atrakcyjna. Warto wspomnieć, że niektóre opcje jak np. konkretne miejsce na pokładzie, są nieobligatoryjne. By uniknąć kolejnych opłat, warto pamiętać o terminie darmowej odprawy online. Przed wylotem, warto sprawdzić wagę bagażu i wymiary walizki. W ostatnim czasie, linie lotnicze zaostrzyły przepisy dotyczące polityki bagażowej i obsługa dokładnie kontroluje wymiary i wagę bagażu. W razie przekroczenia dozwolonych limitów, należy uiścić na lotnisku opłatę za nadbagaż.  

Standard podróży

Mimo, że opisywane linie lotnicze nazywane są „tanimi”, to ich standard obsługi podróżnych oraz całego lotu jest naprawdę wysoki. Bilet za przelot nie obejmuje posiłku i ciepłych napojów, ale podczas rejsu można zamówić danie z menu za dodatkową opłatą. Poza tym, fotele są na tyle wygodne, że bez problemu można odbyć kilkugodzinną podróż. W trakcie lotu pasażerowie mogą wziąć udział w loterii albo kupić drobne upominki w postaci perfum.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *